Az üzleti modellezés megtanít az üzleti őszinteségre és az igazságra, ugyanis úgy van kialakítva, hogy gyorsan megmutatkoznak az üzleti csúsztatások.
A vászon a jobb oldal kitöltésével indul, amikor is el lehet engedni a fantáziát és lehet álmodozni. Kiknek milyen kiszolgálást akarok adni, hogyan fog eljutni hozzájuk a termékem vagy a szolgáltatásom, milyen szuper jól fogom ápolni az ügyfeleimmel a kapcsolatot és milyen formában jutok árbevételhez és milyen fantasztikusan fogok árazni.
Majd jön a bal oldal, ahol pedig jön a valóság, hiszen a jobb oldalon meghatározott álomhoz kézzelfogható erőforrásokat, feladatokat, partnereket és költségeket kell rendelni.
És itt jönnek elő a fájdalmas dolgok, a szembesülés. Ugyanis sokszor nincs meg a kellő tőke, a szaktudás, az idő, a megfelelő partner, vagy épp az álom túl sok költséggel jár.
Szerinted mi a megoldás, ha ez kiderül?
a) feladjuk az álmot és a meglévő dolgokhoz alakítjuk az álmunkat
b) az álmunkat megtartjuk és kitaláljuk, hogyan tudjuk hozzá alakítani a környezetünket
Írd meg a válaszodat a hozzászólásoknál.
Ha tetszett a bejegyzés nyomj egy lájkot és oszd meg ismerőseiddel!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.