3 dolog, amire figyelj az üzleti ötleted kikristályosítása során

automation-gears.jpegVan egy szuper egyedülálló üzleti ötleted? Fontos, hogy életképes és fenntartható legyen, valamint képes legyen a bővülésre, növekedésre. Meg kell találnod azt a formát, amire az emberek azt mondják: "Ez egy jó ötlet. Ezt megvenném."

Ha ez megvan, akkor a vállalkozásodat egy olyan rendszerekkel bíró modellbe kell szervezned, ami kiszámítható eredményeket hoz.

Mit jelent ez?


1. Az üzlet nélküled is működőképes
Ez egyszerűen azt jelenti, hogy vannak olyan rendszerek és eljárások, amik irányítják a vállalkozást, és ha valami történik veled, mint tulajdonossal, a vállalkozás tovább tud növekedni, mert az üzleti terv, a növekedési stratégia és az ütemezett alap feladatok írásba vannak foglalva, a csapat ismeri, és nem a vállalkozó fejében vannak.

Ez abban is segít, hogy tartósan megvalósuljon az egyedi vásárlói élmény. A rendszeralkotás nem nyomja el a személyes kreativitást vagy szolgáltatást, hanem keret ad és megalapozza a személyre szabott kiszolgálást, ami a vállalati kultúrán és értékrendet veszi alapul.

Fotolia_41790035_S.png2. Minden mérhető
Az ötletek ködösek és homályosak. A számok tárgyilagosak. Mennyi ügyfél, milyen árszinten eredményez profitot? Milyen haszonkulcs szükséges a növekedés fenntartásához? Mennyi üzletkötés eredményez olyan továbbajánlási számot az elégedett ügyfelektől, ami csökkenti a marketing költségeket?

Ha ezek a számok ismertek, tisztában leszel azzal, hogy mit kell tegyél és mit kell elérni minden nap, hogy sikeres legyél. Például, a vállalkozásra szabott olyan tréning, ami az értékesítési forgatókönyvet fejleszti exponenciálisan képes növelni a napi értékesítést, vagy a kedvezményes online hirdetési program kihagyása megtakarítást biztosít új termékek vásárlására. Csak azt tudod irányítani, amit ismersz és mérsz, így tudod elérni a kívánt eredményeket.

GREEN-GROWTH.jpg

3. A növekedés be van építve a vállalkozás struktúrájába

A növekedés nem lehetőség a vállalkozásoknak. Ez egy szükséges dolog. Ha az a célod, hogy egy otthonról dolgozó tanácsadó legyél, még akkor is szükséges irányítani és ellenőrizni a növekedésedet, hiszen szükséged van új ügyfelekre, hogy pótold a kiesőket.

Azonban, ha a célod nagyobb (több egység, nemzetközi terjeszkedés, franchise) szükséges lesz dokumentálni a folyamatokat, hogy növeld és erősítsd az üzleti koncepciódat.

A legnagyobb ok, amiért elbuknak a vállalkozások, nem a tőkehiány, hanem az ismeretek hiánya. Nagyszerű, ha van egy üzleti ötletünk, de tudni a különbséget a jó ötlet és a jó üzleti ötlet között hatalmas hasznot jelent.

A te ötleted mennyire felel meg a fenti három kritériumnak?

Kérlek, írd meg a hozzászólásoknál a véleményed!
Ha tetszik, oszd meg másokkal!

Köszönöm!

(inspiráció: az Entrepreneur cikke alapján)

Képek forrása: http://apievangelist.com, http://rubymediacorporation.com, http://www.visionnoblesville.com

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://uzletimodellek.blog.hu/api/trackback/id/tr745769480

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Hirdetés

Sánta Csaba profil kép

Sánta Csaba

vállalkozásfejlesztő tanácsadó, tréner
a Segítség, vállalkozó lettem! könyv szerzője

Azért dolgozom, hogy a Vállalkozók olyan könnyen tudják MEGVALÓSÍTANI az üzleti céljaikat, mint amilyen könnyen megálmodták azokat.

Könyv: Segítség, vállalkozó lettem!

003mockup-tiny.png

Olvasd el az első könyvemet, ami a vállalkozói életmódhoz ad egy szuper keretrendszert.

Ebből a könyvből megtudhatod, hogyan

  teremts egyensúlyt a vállalkozói életmód 3 aspektusa között

  működtesd a vállalkozás 7 alapterületét

  turbózd fel a teljesítményedet 15 emberi terület tudatos alkalmazásával

Érdekel ez a könyv

Letölthető tudásanyag

ÜME 1X1 INGYENES TUDÁSANYAG

Alapvető lépések egy üzleti modell kialakításához!

Az első magyar nyelvű ingyenes tudásanyag üzleti modell építés témakörében.

LETÖLTÉS

12 amatőr üzleti tervezési hiba

Tudod mi az a 12 AMATŐR HIBA, amit a vállalkozók elkövetnek a stratégiai tervkészítés során?

Ismerd meg a gyakori hibákat, hogy gyorsan és könnyedén tudj hatékony stratégiai terveket összeállítani.

LETÖLTÉS

Lájkold a Facebook oldalt!

Kapcsolat:

Mail1.png
+36-30-474-2449

Mail1.png Facebook alt 1.png Twitter NEW1.png Pinterest alt1.png YouTube1.png

süti beállítások módosítása