Forrás: flickr
A változtatásnak négy kulcsfontosságú eleme van, melyek mindegyike elengedhetetlenül szükséges gondolkodásunk átprogramozásához.
Ezek egyszerűek, de annál hatásosabbak.
1. A változtatás első eleme a tudatosság.
Nem változtathatunk meg valamit, ha nem tudunk a létezéséről.
Mindaddig amíg nem vagyunk tudatában annak, hogy problémánk van, vagyis nincs problématudatunk, addig azon nem is vagyunk képesek változtatni.
2. A változtatás második eleme a megértés.
Azzal, hogy felismerjük, honnan származik "gondolkodásmódunk", rájövünk, hogy rajtunk kívül kell keresnünk az eredetét.
Hiszen ha végig gondoljunk a gondolataink valahonnan származnak. Ennek forrása a környezetünkből származó programok. Ilyen források a család, barátok, iskola, média és a kultúra.
Forrás: flickr
3. A változtatás harmadik eleme az elhatárolódás.
Amint felismertük, hogy a gondolkodásmódunk nem mi vagyunk, elhatárolhatjuk magunkat tőle, és eldönthetjük, hogy a továbbiakban ragaszkodunk-e hozzá, vagy feladjuk — annak alapján, hogy kik vagyunk jelenleg, és kikké akarunk válni a jövőben. Megfigyelhetjük ezt a gondolkodásmódot, mint egy információ-"fájlt", amelyet réges-régen tárolunk az elménkben, és most eldöntjük, érvényes-e vagy érvénytelen.
4. A változtatás negyedik eleme az újrakondicionálás.
Az újrakondicionálás egy alapvető eszköze, ha egy adott gondolatot, szóhasználatot, cselekvést addig ismétlünk, amíg a részünkké, szokásunkká válik. Amikor már gondolkozás nélkül a környezeti hatásra azt adjuk válaszul, reakcióként. Ezért nem elég egy adott könyvet, tanítást, információt csak elolvasni, hanem képessé kell váljunk addig gyakorolni, amíg az belénk ivódik. Ezért van, hogy csak kevés ember képes felülkerekedni a családi mintákon, mert sok energia, következetesség és kitartás kell hozzá.
Neked milyen módszer vált be? Te mit szoktál használni? Írd meg nekünk a hozzászólásoknál!
Forrás: T.Harv Eker - A Milliomos elme titkai
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.