1908-ban Napoleon Hill egy interjút csinált Andrew Carnegievel, akit a maga korában gyakran emlegettek úgy, mint a világ második leggazdagabb embere John D. Rockefeller után. Carnagie egy kihívást intézett felé. Ennek hatására hosszú évekig azt kutatta Hill, hogy mitől sikeresek a vállalkozók. Ez alapján felállította a siker képletét.
Ezt írja a Gondolkozz és Gazdagodj című könyvében:
"Abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy hosszú éveken át rendszeresen és közelről tanulmányozhattam Edison és Ford urakat, s így közvetlen forrásból tudom állítani, hogy nem találtam egyikükben sem egyéb tulajdonságot a kitartáson kívül, aminek akár csak távolról is köze lehetett volna hihetetlen teljesítményüknek a forrásához.
Ha az ember minden előítélet nélkül vizsgálja a sikeres embereket, óhatatlanul arra a következtetésre jut, hogy teljesítményük legfőbb forrása a kitartás, a koncentrált erőkifejtés és a határozott konkrét cél."
Szóval ha te is sikeres akarsz lenni, szükséged van:
- kitartásra
- koncentrált erőkifejtésre
- határozott konkrét célra
De mire is van szükség ahhoz, hogy kitartó legyél?
Erre is ad megoldást Napoleon Hill.
1. Konkrét cél, melyet égő vággyal akarsz. Nem fejből. Nem logikából. Szenvedélyesen! Olyan nagyon, hogy akár meg is halnál érte!
2. Egy terv, amiben pontosan meg van határozva, hogy mit kell tegyél. Ha nem mondjuk meg magunknak előre, hogy milyen lépésekkel jutunk el a célhoz, akkor nem tudunk kitartóak lenni.
3. Az elménk szigorú elzárása a negatív gondolatoktól, amik származhatnak a saját fejünkből vagy másoktól is. Akár a családunktól, barátoktól, ismerősöktől is. Ehhez nagy segítség a negyedik elem.
4. "Baráti szövetség kötése egy vagy több olyan személlyel, aki arra biztat, hogy valósítsd meg és vidd végig a tervedet és a célodat"
Akkor most válaszold meg ezt a 4 kérdést:
1. Van neked olyan konkrét célod, amiért hajlandó vagy keményen megküzdeni?
2. Van egy kidolgozott terved, ami elvezet a célodhoz?
3. El tudod zárni az elmédet a negatív gondolatok elől?
4. Van baráti szövetséged, akik támogatnak, biztatnak?
Ha nem tudsz őszintén mind a 4 kérdésre IGEN választ adni, akkor neked ott a helyed a Megvalósítási Mentor Program nyílt napján június 16-án, mert itt mindegyikhez segítséget kapsz.
Ezt tudja neked megadni a Megvalósítási Mentor Program.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.