Sokan azt gondolják, hogy az üzleti modell építés csak abból áll, hogy a 9 elemmel lemodellezünk egy vállalkozást. Azonban ez nem így van.
Az üzleti modell építésnek csupán csak egy része az üzleti modellezés. Fontos, központi eleme, de ettől még nem építettünk üzleti modellt.
Ugyanis több mindennek kell összeállnia ahhoz, hogy valóban üzleti modellt építsünk. Ez egy hosszú folyamat, amit sokszor nem is csinálnak végig a vállalkozók.
Első lépés
Először is ki kell tűzzünk egy célt. Ha tudjuk, hogy miért kezdünk el modellezni, akkor az nagymértékben befolyásolja a gondolkodásunkat és az eredményességünket. Nem mindegy, hogy egy nemzetközi piacralépés miatt fogunk modellezni, vagy egy új elosztási rendszer miatt vagy épp egy új tevékenységi terület miatt.
Második lépés
Szóval ha megvan a célunk, akkor utána érdemes összeszedni a rendelkezésre álló információkat, illetve tisztázni a stratégiai, döntési alapokat.
Harmadik lépés
Után jöhet maga a modellezés a 9 elemmel. Ami akár több megoldást is hozhat, illetve azt is megjelenítheti, hogy nem érdemes az adott fejlesztést elvégezni.
Negyedik lépés
Ha találunk megoldást a célunkhoz, akkor járunk az építés 1%-ánál!!! A maradék 99% a megvalósítás, amihez érdemes egy stratégiai tervet készíteni.
A dinamikus megvalósítás
A megvalósításnak dinamikusnak kell lennie. Bár a modellezés során a lehető legkörültekintőbben járhatunk el, akkor is lesznek olyan tényezők, amik befolyásolják a tervünket, így újra és újra pontosítani, finomítani kell a modellünket a valóságból visszaérkező információk alapján.
Egy dolgot azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni, ez pedig a célunk. Ha tudjuk, hogy hova akarunk eljutni és miért akarunk oda eljutni, akkor könnyen láthatjuk, hogy mikor van szükség a terv pontosítására, vagy megváltoztatására. A többi már csak a kitartáson múlik.
Ha már kész az üzleti modelled, akkor érdemes egy stratégiai tervet készítened. Te mit nem tudsz a stratégiai terv alkotásáról?
Kérlek írd meg 3 kérdésedet itt
és nyerj egy jegyet az ÉVTEREZŐ2018 workshopra!
Nyomj egy lájkot, hogy tudjam tetszett ez a bejegyzés.
Kattints a megosztásra, hogy minél többen halljanak ezekről a karakterekről!
Tudod mit rontanak el a vállalkozók a stratégiai terv alkotása során?

Kattints ide és töltsd le az erről szóló ingyenes tudásanyagomat!
Kövess a Facebook-on is! Lájkold az ÜMÉ Facebook-oldalát.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.